ANNA ANIQ Hamam-pyyhe Hunajakenno
Välttämätön asuste joka tilanteeseen
35,99 €
(sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Koko: 200 x 100 cm
- Materiaali: 100 % puuvillaa
- Erittäin pehmeä ja imukykyinen
- Monikäyttöinen
- Käsin solmittu
-
Vegaaninen -
Available @ Store
Kuvaus
Hamam-pyyhe Hunajakenno valmistajalta ANNA ANIQ on tehty 100 % kierrätetystä puuvillasta. Sen ainutlaatuinen, käsin kudottu hunajakennorakenne antaa kauniin ja elävän ilmeen sekä tekee pyyhkeestä erityisen imukykyisen ja nopeasti kuivuvan. Pyyhe on kevyt ja ohut, joten se taittuu kompaktisti — täydellinen matkakumppani, treeneihin, saunaan tai rannalle. Reilu 2 × 1 metrin koko tarjoaa runsaasti tilaa rentoutumiseen, kääriytymiseen tai kuivaamiseen. Miellyttävän pehmeä tuntu ja ilmava kevyt rakenne tekevät pyyhkeestä ihanteellisen kumppanin ympäri vuoden — kesällä rannalla tai altaalla, talvella saunassa tai tyylikkäänä sisustuselementtinä kotona.
Jokainen pyyhe on uniikki ja valmistetaan reilusti, käsin solmittujen hapsujen ansiosta jokainen kappale saa persoonallisen, käsityöläismäisen leiman. 100 % kierrätetyn puuvillan käyttö edistää kestävää kulutusta. Pyyhkeeseen on myös kudottu tunnusmerkki jasmiinikukalla, joka on ANNA ANIQ:n embleema. Merkki on sijoitettu tietoisesti pyyhkeen keskelle: sen avulla voit ripustaa pyyhkeen myös pienimpään koukkuun, jolloin se ei koskaan kosketa lattiaa!
Hoito-ohjeet:
- Voit pestä pyyhkeen 30 °C:ssa pesukoneessa; sen jälkeen ripusta ja anna kuivua ilmassa.
- Korkeammat pesulämpötilat tai kuivausrumpu voivat vahingoittaa pyyhettä, koska se on valmistettu 100 % puuvillasta ilman synteettisiä materiaaleja.
| Tuotenro.: | AA-ni004 |
|---|---|
| Sisältö: | 1 kpl |
| EAN: | 6191728422992 |
| Valmistajan nro: | ni004 |
| Merkki: | ANNA ANIQ |
| Tuotesarjat: | Home |
| Ominaisuudet: | Vegaaninen, Available @ Store |
| Sopiva: | Home |
Materiaali
100 % puuvilla