Fushi Raspberry Seed Oil, 50 ml
Kasvoöljy kylmäpuristetuista vadelmansiemenistä
15,00 €
(300,00 € / l, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Sopii kaikille ihotyypeille
- Erityisen sopiva kuivalle ja herkälle iholle
- Kerätty luonnosta
- Kevyt koostumus
- Imeytyy nopeasti
-
Vegaaninen -
Eläinkokeeton
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Arvokas kasvohoitoöljy kylmäpuristetuista vadelmansiemenistä
Fushin vadelmansiemenöljy antaa ihollesi ylimääräisen annoksen arvokasta hoitoa. Hellästi kylmäpuristettu koostumus on rikas välttämättömien rasvahappojen ja antioksidanttien lähde ja suojaa ihoa tehokkaasti kuivumiselta. Kevyen koostumuksensa ansiosta hoitava öljy imeytyy nopeasti, jättäen iholle miellyttävän pehmeän tunteen. Ota tämä luonnollinen kumppani osaksi rutiinejasi ja anna ihosi hehkua joka päivä.
Käyttö & vinkit:
- Levitä puhdistetulle, kostealle iholle. Hiero herneen kokoinen määrä öljyä ihoon. Anna öljyn imeytyä kokonaan ennen muiden ihonhoitotuotteiden levittämistä.
- Öljyä voi käyttää kosteusvoiteen sijaan, ennen kosteusvoidetta tai sen jälkeen viimeisenä vaiheena ennen aurinkovoiteen levitystä.
Huomio:
- Henkilöt, joilla on tiedossa oleva allergia tai yliherkkyys vadelmille (Rubus idaeus) tai muille ruusukasvien hedelmille, eivät saa käyttää tuotetta.
- Kuten kaikkien puhtaiden kasviöljyjen kohdalla, suositellaan ennen ensimmäistä käyttökertaa tehtävää ihotestiä, erityisesti hyvin herkällä tai reagoivalla iholla. Jos ihoärsytystä ilmenee, lopeta käyttö ja ota yhteys lääkäriin.
| Tuotenro.: | Fushi-5055757900795 |
|---|---|
| Sisältö: | 50 ml |
| EAN: | 5055757900795 |
| Valmistajan nro: | 5055757900795 |
| Merkki: | Fushi |
| Tuotesarjat: | Öljyt |
| Ihotyyppi: | Kuiva iho, Normaali iho, Öljyinen iho, Sekaiho, Ikääntyvä iho, Herkkä iho, Epäpuhdas iho, Kaikille ihotyypeille |
| Ominaisuudet: | Vegaaninen, Eläinkokeeton, Anti-Aging, kosteuttava, antioksidanttinen |
| Sopiva: | Kasvot |
| Sopii erityisesti: | Naisille, Miehille |
Tuoteseloste (INCI)
Raspberry Seed Oil
Oikeudelliset tiedot
| Valtuutettu EU-vastuuhenkilö: | Rannesh Jansari, Keizersgracht 482, 1017EG, Amsterdam, Alankomaat, fushiwellbeing.com |
|---|