Manucurist Xtrem Flash™ LED Gel Top Coat, 15 ml
Läpinäkyvä päällyslakka virheettömään värinsäilyvyyteen
25,00 €
(1.666,67 € / l, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Yhteensopiva Green Flash™ -sarjan kanssa
- Antaa jopa 21 päivän pidon
- Erittäin kiiltävä lopputulos
- Lisää kestävyyttä
- Nopea poisto ilman asetonia
-
Vegaaninen -
Eläinkokeeton
Kuvaus
Xtrem Flash™ LED Gel Top Coat on Manucurist päivityksesi ammattimaiseen manikyyriin, joka tarjoaa jopa 21 päivän virheettömän pidon. Sen innovatiivinen geelikoostumus muodostaa kynsille suojaavan kalvon ja antaa runsaan, erittäin kiiltävän lopputuloksen, joka herättää huomiota. LED-lampussa nopea kovettuminen tekee lookistasi heti käyttövalmiin ja erittäin naarmunkestävän.
Paras puoli? Vältyt tahmealta pyyhkimiseltä kovettumisen jälkeen, ja tarkka sivellin tekee levityksestä vaivatonta. Kun on aika vaihtaa ilmettä, Top Coat irtoaa muutamassa minuutissa hellävaraisesti ja nopeasti – ilman viilausta, asetonia tai luonnonkynsien rasittumista.
Top Coat on täysin yhteensopiva koko Green Flash™ -sarjan kanssa.
Käyttöohjeet:
- Käytä sen jälkeen, kun Green Flash™ Vitaminized Base Coat -aluskerta ja kaksi ohutta Green Flash™ -värikerrosta on levitetty ja kovetettu.
- Levitä ohut kerros Top Coatia neljälle sormelle litteästi (ilman peukaloa – jotta geelimäinen koostumus ei valu kynsinauhoille ja aiheuta lakan ennenaikaista irtoamista).
- Koveta LED-lampun alla.
- Toista sama peukalolle erikseen, pidä se litteänä ja koveta.
- Huom.: Xtrem Flash™ Top Coat ei tarvitse primeria eikä sitä tarvitse pyyhkiä kovettumisen jälkeen!
Poisto:
- Asetonipohjaista kynsilakanpoistoainetta ei tarvita.
- Leikkaa pienet vanupalat, kostuta ne täysin Green Flash™ asetonia sisältämättömällä kynsilakanpoistoaineella ja kiinnitä kynsiklipsien avulla 10 minuutiksi.
- Tämän jälkeen lakka irtoaa helposti.
- Poista mahdolliset jäämät varovasti puutikulla.
Cosmeterie-vinkki ammattilaisille: Kun tekniikka on hallussa ja kynnet ovat tarpeeksi pitkät, tiivistä kynnen kärki ennen kovettumista varovasti ilman lisälakkaa vetämällä sivellintä kevyesti kärjen yli. Tämä vaihe sulkee kerrokset ja parantaa vedenkestävyyttä sekä pidentää manikyyrin kestävyyttä.
| Tuotenro.: | ENC-51152 |
|---|---|
| Sisältö: | 15 ml |
| EAN: | 3662263511524 |
| Valmistajan nro: | 51152 |
| Merkki: | Manucurist |
| Tuotesarjat: | Päällyslakka |
| Ominaisuudet: | Vegaaninen, Eläinkokeeton |
| Sopiva: | Kynnet |
| Sopii erityisesti: | Naisille, Miehille |
Tuoteseloste (INCI)
Bis-Hea Poly(1.4-Butanediol)-9/Ipdi Copolymer, Hydroxypropyl Methacrylate, Pentaerythritol Tetrakis(3-Mercaptopropionate), Bis(Pentaerythrityl Triacrylate) Pentaerythrityl Diacrylate/Ipdi Copolymer, Sucrose Benzoate, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, Trimethylolpropane Trimethacrylate, Pentaerythrityl Tetraacrylate, Pentaerythrityl Triacrylate, Hydroxycyclohexyl Phenyl Ketone, Dimethicone, Bht
Turvallisuus- ja vaaralausekkeet
Huomiosana: Varoitus
Turvallisuuslausekkeet:
- P280 - Käytä suojakäsineitä/suojavaatetusta/silmiensuojainta/kasvonsuojainta.
- P261 - Vältä pölyn/savun/kaasun/sumun/höyryn/suihkeen hengittämistä.
- P273 - Vältettävä päästämistä ympäristöön.
- P272 - Saastuneita työvaatteita ei saa viedä työpaikalta.
- P264 - Pese käytön jälkeen huolellisesti runsaalla vedellä.
- P271 - Käytä ainoastaan ulkona tai tiloissa, joissa on hyvä ilmanvaihto.
- P312 - Ota yhteys MYRKYTYSTIETOKESKUKSEEN/lääkäriin, jos ilmenee pahoinvointia.
- P302+P352 - Ihokosketus: Pese runsaalla vedellä.
- P305+P351+P338 - JOS KEMIKAALIA JOUTUU SILMIIN: Huuhdo huolellisesti vedellä usean minuutin ajan. Poista mahdolliset piilolinssit, jos sen voi tehdä helposti. Jatka huuhtomista.
- P337+P313 - Jos silmä-ärsytys jatkuu: Hakeudu lääkäriin.
- P333+P313 - Jos ilmenee ihoärsytystä tai ihottumaa: Hakeudu lääkäriin.
- P304+P340 - JOS KEMIKAALIA ON HENGITETTY: Siirrä henkilö raittiiseen ilmaan ja varmista vaivaton hengitys.
- P405 - Varastoi lukitussa tilassa.
- P403+P233 - Varastoi paikassa, jossa on hyvä ilmanvaihto. Säilytä tiiviisti suljettuna.
Vaaralausekkeet:
- H315 - Ärsyttää ihoa.
- H317 - Voi aiheuttaa allergisen ihoreaktion.
- H319 - Ärsyttää voimakkaasti silmiä.
- H335 - Saattaa aiheuttaa hengitysteiden ärsytystä.
- H412 - Haitallista vesieliöille, pitkäaikaisia haittavaikutuksia.
- EUH208 - Saattaa aiheuttaa allergisia reaktioita.