ORMAIE Marque-Page Eau de Parfum, 100 ml
Tuoksu kuin autiomaatuuli
310,00 €
(3.100,00 € / l, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Puumainen ja nahkainen
- Suitsuke, geranium, jasmiini
- 100 % luonnollisia ainesosia
-
Vegaaninen -
Eläinkokeeton -
Available @ Store
Kuvaus
Valon ja varjon koostumus. Marque-Page on saanut inspiraationsa terrakottaan osuvan valon ja sen varjojen vuorovaikutuksesta. Siinä on lämmin tunne, aivan kuten aavikon tuulessa, jossa on hieno puun ja mausteiden koostumus. "Marque Page" tarkoittaa kirjanmerkkiä, joka viittaa tyylikkäisiin nahkaisiin muistiinpanoihin. Nahkaa käytetään merkitsemään tärkeitä kirjan osia.
Tuoksuprofiili:
- Alkutuoksu: suitsuke, davana, artemisia
- Sydäntuoksu: nahka, geranium, jasmiini, appelsiininkukka, iiris
- Pohjatuoksu: oud, nargamota, santelipuu, meripihka, vetiveriaöljy, patsuli, setri
ORMAIE on perheyritys, joka edustaa luovuutta ja yhteyttä luontoon. Tuoksut perustuvat ainutlaatuisesti luonnollisiin ainesosiin. Tavoitteena: huippuosaamista ja eleganssia. ORMAIE flaconit ovat yksinomaan ranskalaisten lasinvalmistajien valmistamia, jotka käyttävät uudelleen omaa lasiaan. Pyökkikannet ovat peräisin Ranskan kestävästi viljellyistä metsistä ja ne on kiillotettu käsin.
| Tuotenro.: | OR-ORMP788446 |
|---|---|
| Sisältö: | 100 ml |
| EAN: | 3770011788446 |
| Valmistajan nro: | ORMP788446 |
| Merkki: | ORMAIE |
| Tuotesarjat: | Eau de Parfum |
| Ominaisuudet: | Vegaaninen, Eläinkokeeton, Available @ Store |
| Sopii erityisesti: | Unisex |
| Tuoksu: | puinen |
Tuoteseloste (INCI)
Alcohol, Parfum, Aqua, Linalool, Limonene, Geraniol, Farnesol, Evernia Prunastri Extract, Eugenol, Cumarin, Citronellal, Citral, Cinnamal