Xerjoff Erba Gold Eau de Parfum, 50 ml

Klassikko raikkaassa ulkoasussa ja tuttuun tapaan hienostuneella sisällöllä

195,00 €

(3.900,00 € / l, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 50 ml

Ei saatavilla tällä hetkellä Valitettavasti meillä ei ole tällä hetkellä tietoa, koska saamme tätä tuotetta taas myyntiin. Klikkaa "Ilmoittakaa, kun taas saatavissa" -painiketta alla, niin saat välittömästi tiedon, kun tuote saapuu.

Ominaisuudet ja edut

  • Hedelmäis-kukkainen tuoksu
  • Hienostunut ja moniulotteinen
  • Sitrus- ja maustenuotteja
  • Available @ Store Available @ Store

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Kuvaus

Raikkaassa ulkoasussa ja tutuksi tulleessa hienostuneessa sisällössä Erba Gold ilmentää oivaltavasti ja moniulotteisesti Xerjoff V -kokoelman uutta filosofiaa
der Xerjoff V -kokoelman.
Huolellinen kolmikerroslakkaus antaa pulloille poikkeuksellisen värisyvyyden sekä voimakkaan syvän kiillon.

Pinta tuntuu lähes epärealisen sileältä ja vakuuttaa arvokkaalla, glamourmaisella tuntumalla.
Myös pakkaus on alunperin kokonaan uudistettu: se yhdistää
nyt muotoilun ja ekologiset näkökohdat taideteokseksi, joka voi
syntyä vain italialaisesta kädenjäljestä.
Silkkipochette (50ml pullo) ja silkkihuivi (100ml pullo), jotka on valmistettu Comer-järven kuuluisissa silkkinmanufaktuu reissa, ovat lisänä yksi uudelleen ajatellun Kollektion V -konseptin kohokohdista.

Xerjoffin talon eksklusiivisella muotoilulla kankaat hehkuvat värikkäästi geometrisilla kuvioilla, jotka toistuvat pakkauksen sisäpuolella.
Alkutuoksun muodostavat sitrushedelmät, kuten Amalfin sitruuna, brasilialainen appelsiini ja inkivääri. Nämä saavat seurakseen mausteisen sydäntuoksun, johon kuuluvat Madagaskarin kaneli ja Guatemalan kardemumma, ja avaavat tien viettelevän lämpimälle pohjalle, jossa yhdistyvät valkoinen myski, ambra ja Madagaskarin vanilja.

Alkutuoksu
Amalfin sitruuna, Kalabrian bergamotti, brasilialainen appelsiini, inkivääri

Sydäntuoksu
Vihreä omena, meloni, päärynä, mausteneilikka, Guatemalan kardemumma, Madagaskarin kaneli

Pohjatuoksu
Myski, ambra, Madagaskarin vanilja, puun sävyt

Tuotenro.: CP-XJV.EGO.50
Sisältö: 50 ml
EAN: 8054320902539
Valmistajan nro: XJV.EGO.50
Merkki: Xerjoff
Tuotesarjat: Eau de Parfum
Ominaisuudet: Available @ Store
Tuoksu: kukkainen, hedelmäinen
Tuoteseloste (INCI)

Alcohol Denat, Parfum, Aqua, Bht, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellal, Cumarin, Farnesol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxy Citronellal, Limonene, Linalool

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Xerjoff Erba Gold Eau de Parfum

5,0 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
2 (100%)
4 tähteä
0 (0%)
3 tähteä
0 (0%)
2 tähteä
0 (0%)
1 tähti
0 (0%)

2 arvostelua