Selahatin Whitening Toothpaste Escapist, 25 ml
Hellävarainen, mutta tehokas puhdistava hammastahna
12,00 €
(480,00 € / l, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Sopii myös herkille hampaille
- Puhdistava ja valkaiseva
- Fluoridipitoisuus: 1450 ppm
- Tukee suun mikrobiotan tasapainoa
- Makeahapan maku
-
Vegaaninen -
Eläinkokeeton -
Available @ Store
Kuvaus
Whitening Toothpaste Escapist on Selahatin kehittämä ja tarjoaa tehokkaan hampaan syväpuhdistuksen sekä kevyen kuorinnan. Antioksidanttinen alppitähti-uutteet tukevat suun mikrobiotan tasapainoa, kun taas luonnollinen aminohappo betaiini sitoo kosteutta ja hoitaa. Hammastahna lisää valonheijastusta ja kiillottaa hampaita, jolloin voit havaita näkyvän vaalennusvaikutuksen. Tuote soveltuu myös herkille hampaille ja tarjoaa ennaltaehkäisevää hoitoa mineraalisoivan hydroksyylapatitin ansiosta.
Maku on kiehtova yhdistelmä hienostunutta mutta intensiivistä kanelia, runsaita manteleita, täyteläistä greippiä, mehukasta pomeranssia ja aurinkoisesti kypsennettyjä appelsiineja sekä raikasta piparminttua.
Fluoridipitoisuus: 1450 ppm
Käyttö: Käytä kaksi–kolme kertaa päivässä.
Vinkki: Parhaan tuloksen saavuttamiseksi suositellaan, ettei sen jälkeen syödä tai juoda 30 minuuttiin.
Huomio: Älä niele. Älä käytä, jos tiedät olevasi yliherkkä tai allerginen jollekin ainesosalle.
| Tuotenro.: | SEL-1002002 |
|---|---|
| Sisältö: | 25 ml |
| EAN: | 7350094771328 |
| Valmistajan nro: | 1002002 |
| Merkki: | Selahatin |
| Tuotesarjat: | Hampaidenhoito |
| Ominaisuudet: | Vegaaninen, Eläinkokeeton, vaalentava, Available @ Store |
| Sopiva: | Hampaat |
| Sopii erityisesti: | Naisille, Miehille |
Tuoteseloste (INCI)
Aqua, Sorbit, Hydrated Silica, CI 77891 (Titanium Dioxid), Sodium Lauryl Sulphate, Betaine, Sodium Bicarbonate, Cellulose Gum, Aroma, Peg-12, Dicalcium Phosphate, Glycerin, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, Parfum, Hydroxyapatite, Limonene, Synthetic Fluorphlogopite, Methylparaben, Potassium Chloride, Cinnamal, Eugenol, Linalool, Leontopodium Alpinum (Edelweiss) Extract, Citral, Tinoxide, Geraniol, Benzylbenzoat, Cinnamyl Alcohol, Coumarin