Caudalie Rose de Vigne Eau Fraîche, 50 ml
Tuoksuva vartalosuihke ekstravagantilla luonteella
27,50 €
(550,00 € / l, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Kaikille ihotyypeille
- Raikas, pirteä ja kukkainen
- Ruusua, raparperia ja myskituoksua
- Raikas, itsevarma ja säteilevä
- Huippuparfymööri Ralf Schwiegerin luoma
-
Vegaaninen -
Eläinkokeeton
Kuvaus
Rose de Vigne Eau Fraîche Caudalielta tuo maagisen raikkauden, aivan kuin romanttinen aamukävely viinitarhoissa — suoraan kylpyhuoneeseesi. Tuoksu on hentoinen ja kevyt kuin kimalteleva aamukaste valkoisilla kukilla. Koe täydellinen yhdistelmä kukkaista eleganssia ja modernia käännettä: viiniruusun lempeät sävyt sulautuvat raparperin pirteään, kevyesti kirpeään raikkauteen. Kokonaisuus viimeistellään valkoisen myskin pohjatuoksulla, joka asettuu ihollesi kuin pehmeä halaus. Kun kaipaat hetken keveyttä – yksi suihkaus riittää ja tunnet olosi välittömästi raikkaaksi, itsevarmaksi ja säteileväksi.
Hyvä tietää:
- Tämä tuoksu on todellinen kunnianosoitus luonnolle. Parfymööri Ralf Schwieger on vanginnut tämän tunnelman eksklusiivisesti Caudaliea varten, tavoittaen viinitarhan aamun puhtaan tunteen.
- Eau Fraîche on vähemmän tiivis kuin Eau de Parfum. Sen tyypillisen raikkauden ja keveyden ansiosta se on tuoksu, jota on helppo käyttää päivän mittaan, ympäri vuoden ja erityisesti kesällä.
Käyttö: Suihkauta tuoksua ihollesi tai vaatteillesi mihin vuorokauden aikaan tahansa.
Cosmeterie-vinkit:
- Jotta tuoksu kestäisi paremmin, levitä suihkun jälkeen kosteuttavaa vartalotuotetta ja suihkauta sitten Eau Fraîche vartalon lämpimiin kohtiin: ranteisiin, kyynärpäihin ja kaulalle.
- Tehokkaamman tuoksun saat suihkauttamalla Eau Fraîchea vaatteillesi ennen lähtöä.
| Tuotenro.: | CAU-530R1 |
|---|---|
| Sisältö: | 50 ml |
| EAN: | 3522930005308 |
| Valmistajan nro: | 530R1 |
| Merkki: | Caudalie |
| Ihotyyppi: | Kaikille ihotyypeille, Normaali iho, Sekaiho, Kuiva iho, Öljyinen iho, Ikääntyvä iho, Herkkä iho, Epäpuhdas iho |
| Ominaisuudet: | Vegaaninen, Mineraaliöljytön, Eläinkokeeton, parabeeniton |
| Sopiva: | Vartalo |
| Sopii erityisesti: | Naisille, Miehille |
| Tuoksu: | virkistävän sitruunainen, kukkainen |
Tuoteseloste (INCI)
Alcohol Denat, Aqua, Limonene, Linalool, Hydroxy Citronellal, Citronellol, Geraniol, Citral, Parfum
Oikeudelliset tiedot
| Valmistaja: | Caudalie SAS, 6 place de Narvik, 75008, Paris, Ranska, po.de@caudalie.com |
|---|